طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه برای بسیاری از کسب و کارها که مشتریان بین المللی و کشورهای خارجی را دارند مورنیاز و قابل انجام است.

حالت خوب در طراحی سای های چند زبانه ایجاد محیطی یک پارچه و منظم برای تمامی زبانها ی وب سایت است.

طراحی سایت

طراحی سایت های  چند زبانه بااستفاده از انواع سیستم ها مانند وردپرس،جوملا و دروپال امکان پذیر است.

قیمت طراحی سایت چند زبانه: باتوجه به تفاوت در روش های چند زبانه کردن مدیریت محتوا و یا استفاده از زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت چند زبانه قیمت دقیقی برای این کار وجود ندارد در بیشتر مواقع حدود ۱۵ الی ۲۵درصد به ازای هر زبان اضافه میشود.یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت اضافه کرن زبانه جدید است که هم خوانی جهت نوشتن در زبان جدید با زبان قبلی را داشته باشد.

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

مفهوم طراحی سایت چندزبانه

مفهوم اصلی سایت های چند زبانه MIRROR یا آینه خلاصه میشود.بصورتی که کاربر میتواند به هر صفحه از سایت زمانی که دکمه مربوط به انتخاب زبان را کلیک کنند صفحه ترجمه شده معادل همان صفحه را ببیند.اما در بعضی از سایت ها این روش که زیبا و کارب پسند است به خوبی رعایت نمیشود و کاربر هربار مجبور است برود روی تغییر زبان کلیک کند و دوباره به صفحه اصلی مورد نظر برگردد.

تغییر چینش  قالب در سایت های چندزبانه

چینش متن در زبان هایی مثل انگلیسی،آلمانی،فرانسوی و ….. از چپ به راست و زبان هایی مثل عربی،فارسی از راست به چپ است به همین خاطر در طراحی قالب سایت های چند زبانه نیاز به تغییر چیدمان قالب ها نیاز میباشد.

نکته ی مهم در طراحی سایت چند زبانه

سعی کنید منوی تغییر زبان را دربالای سایت مشخص قرار دهید.کاربری که بصورت ناخواسته وارد یک صفحه ای میشود که زبان آن را بلد نیست در سریعترین زمان ممکن دکمه تغییرزبان را تشخیص دهد.

هرگز نام زبان دیگر به زبان همان صفحه ننویسید مثلا وقتی در صفحه فارسی هستید هرگز به فارسی ننویسید”انگلیسی”بلکه از نوشتار همان زبان استفاده کنید.

در اکثر کشورها نیاز زیادی برای پیاده سازی سایت و طراحی وب سایت های دوزبانه وجود دارد بااین روش هر شخص  که صاحب سایتی است میتواند مشتریان وکاربران خود را افزایش دهد درغیر اینصورت طراحی سایت دوزبانه بیشتر در کشورهایی استفاده میشود که بیش از یک زبان رسمی داشته باشند.

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت وردپرس

چندتا از موارد مقررات عمومی درمورد ساخت و طراحی سایت چندزبانه وجود دارد:

۱٫سعی نکنید زبانها را درکنار هم ترکیب کنید

۲٫صفحات مخصوص زبان های ارائه شده را مشخص کنید

۳٫استفاده از متاتگ ها برای زبان ها تابه موتورهای جستجوگر اعلام کنید در سایتتان چه زبان هایی ارائه شده است

۴٫دادن لینک از یک زبان به زبان دیگر

IT-news