طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت با وردپرس
آذر ۱۷, ۱۳۹۵
تفاوت وب سایت با وبلاگ

تفاوت وب سایت با وبلاگ

تفاوت وب سایت با وبلاگ

در اولین و سطحی ترین نگاه شاید وب سایت و وبلاگ را مشابه هم ببینیم اما اگر با نگاهی دقیق به آنها بنگریم تفاوت های میان آن دو را خواهیم یافت و متوجه میشویم فرق های زیادی بین این دو وجود دارد .
وبلاگ ها و وب سایت ها این امکان را به افراد مختلف می‌دهند که با نامهای خودشان پایگاهی را درست کنند برای بیان کردن اندیشه و افکارشان.

شاید از مهمترین تفاوت هایی که میان وبلاگ ها و وب سایت ها وجود دارد این است که وبلاگ ها رایگان هستند ولی ساخت وطراحی سایت با پرداخت کردن هزینه همراه است ، هزینه هایی مثل خرید دامنه و هاست و یا هزینه های طراحی و برنامه نویسی وبسایت و غیره .

وب سایت ها پایگاهی هستند در اینترنت برای قرار دادن اطلاعات در مورد شرکت و سازمانهای مختلف، ولی وبلاگ وب سایتی است پویا که بیشتر جنبه شخصی داشته و در آن اطلاعاتی گوناگون راجع به موضوع های متفاوتی گذاشته میشود .

میتوان گفت وبلاگ هم نوعی وبسایت است و هر دوی آنها برای انتشار اطلاعات افراد بکار می روند .وبلاگ ها صفحه ‌ای بوده رایگان و غیر پولی ، یعنی شما می توانید صفحه ای را درست کنید و مطالبتان را در آن قرار دهید و نیازی نیست برای آن هزینه ای را بپردازید و مطالب شخصی خود را در آن بنویسید .
ویسنده ی وبلاگ  آن را کنترل میکند و نوشته ها به ترتیب زمان نوشته شدن در وبلاگ به نمایش گذاشته میشوند .
میتوان از این صفحه برای ثبت کردن خاطرات شخصی یا دیگر مطالب استفاده کرد بدون پرداخت کردن هیچ هزینه ای .
مطالبی که در وبلاگ گذاشته میشوند قابلیت آرشیو شدن هم دارند و تمام آنها در یک صفحه به نمایش گذاشته میشود و در پایان نوشته ها هم کاربران و بازدیدکنندگان می توانند نظرات خود را ثبت کنند .

تفاوت وب سایت با وبلاگ

تفاوت وب سایت با وبلاگ

تفاوت های اساسی بین سایت و وبلاگ:

۱) طراحی وب سایت جنبه رسمی داشته اما وبلاگ معمولا شخصی است .

۲) موضوعات در وب سایت ها دسته بندی شده است و مربوط به موضوعات خاصی است ولی در یک وبلاگ ممکن است همه وقایع با هم قرار گرفته شود و مطالب غیر مرتبط باشند .

۳) اگر قصد بروز رسانی طراحی سایت را داشته باشید باید زمان بیشتری را صرف کنید .

۴) ساختار سایت پیچیده است و طراحی آن کار یک روز دو روز نیست اما وبلاگ ساختاری ساده دارد .

۵) ارتباط در وبلاگها دو طرفه است و بازدید کنندگان با نویسنده ارتباط برقرار می کنند اما وب سایت ها معمولا ارتباطی یک سویه دارند .

۶) سایت ها برای مالکان خود تولید هزینه دارند، اما وبلاگها رایگان میباشند .

۷) از نظر زمان راه اندازی ، وب سایت نسبت به وبلاگ زمان بیشتری میبرد .

۸) در وب سایت ها شکل گیری گروه و اجتماعات مجازی را نداریم اما یک وبلاگ مکانی خوب و مناسب برای این منظور است.

پشتیبانی سایت

طراحی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.