تعریف و وظایف وبمستر

سئو سایت و اهداف آن
سئو سایت و اهداف آن
مهر ۶, ۱۳۹۵
تعریف و کاربرد سئو
تعریف و کاربرد سئو
آذر ۱۷, ۱۳۹۵
آموزش پشتیبانی از سایت

آموزش پشتیبانی از سایت

 تعریف و وظایف وبمستر 

وبمستر به معنا لغوی یعنی مدیر سایت و در عمل به مدیر ارشد که سیاست ها و استراتژی های نگهداری آن و بازاریابی  در جهت رسیدن به هدف سایت را تعیین می کند گفته می شود .
همچنین به طراحان و توسعه دهندگان و مدیران وب‌سایت و وبلاگ و تمامی افرادی که در مدیریت یک وبگاه نقش دارند نیز می گویند.

وبمستری موفق می باشد که به طور مدام دانش خود رابه روز می کند و و در کد زنی اپدیت شده تسلط کامل داشته باشد،  باید بتواند در صورت عدم حضور سایر اعضا همه ی کارهای سایت را به تنهایی انجام دهد. چرا که در سازمان و کسب وکار های کوچک که از کارمندان دیگری تشکیل نشده خود وبمستر باید بتواند از A تا Z سایت را انجام دهد و در صورت بروز مشکل در هر زمان و مکان آن را رفع کند.  معمولا با تمام فوت و فن طراحی گرافیکی،کدنویسی ،برنامه نویسی و همچنین اصول مدیریتی آشناست.
در شرکت های بزرگتر وظایف بیشتری بر نظارت و کنترل نیاز است مانند کنترل گزارش های ماهانه و روزانه از موقعیت کنونی و بررسی و مقایسه رتبه سایت نسبت به رتبه سایت دیگر رقبا. در صورت بروز مشکل  اعضای تیم به ایشان منتقل می کنند تا وی برای رفع مشکل راه و چاره ای پیدا کند.
همچنین رابط میان مدیر سایت با دیگر کارمندان است که از  طرف خود مدیر سایت تعیین می شود و در لزوم می تواند شخص دیگری را جایگزین این مقام کند. اما معمولا مدیر سایت خودش این مسئولیت را بعهده میگیرد .

 تعریف و وظایف وبمستر 

 تعریف و وظایف وبمستر 

گوگل وبمستر تولز چیست؟

گوگل وبمستر تولز ابزاری رایگان ولی قدرتمند جهت مدیریت سئو سایت و بررسی آماری روند پیشرفت یا پسرفت سایت را در اختیار کاربران قرار میدهد.
با توجه به اینکه  Google Webmaster Tools مستقیما از طرف خود گوگل راه اندازی و پشتیبانی شده است از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و همین امر اهمیت آموزش  را دوچندان میکند

به شما توصیه میکنیم که حتما سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنید و تغییرات آن را بصورت مداوم تحت نظر داشته باشید، در شرایط بحرانی مانند افت ناگهانی بازدید سایت و یا حذف سایت شما از نتایج گوگل بهترین مرجع برای یافتن مشکل همین وبمستر تولز می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.