ابزار Disavow Links چیست

ابزار Disavow Links چیست

ابزار Disavow Links چیست : ابزار Google Disavow Links یکی از ویژگیهای طولانی مدت و مورد بحث در مورد از زمان به روز رسانی Penguin است.

در ماه آوریل (۲۰۱۲) هنگامی که گوگل به روز رسانی Google Penguin را راه اندازی کرد، یک بروزرسانی مهم بعد از تغییر الگوریتم پاندا، آن را به وبلاگنویسی SEO منجر شد و هرزنامه پیام را از شبکه های وبلاگ شخصی پاک کرد. در عین حال، این یک مشکل جدید ایجاد کرد و این یک SEO منفی است.

روش استفاده ازابزار Disavow Links

ابزار Disavow Links چیست : از آنجا که پنگوئن برای جریمه هر سایت با استفاده از روش های اسپم برای تولید لینک ها و دستکاری در رتبه بندی موتورهای جستجو ایجاد شده است، مردم با ایجاد لینک های اسپم برای سایت های مشروع، در تلاش برای کاهش رتبه بندی خود را به استفاده از این سیستم سوء استفاده. بعضی از آنها موفق شدند. بسیاری از علامت های تجاری تحت تاثیر تبلیغات منفی تحت تاثیر قرار گرفتند، هرچند که دیگران تحت تاثیر قرار نگرفتند. این همه منجر به مشکل اصلی کنترل لینک های اشاره شده به سایت شد.

بینگ فهمید که مدیران وب با مشکل مواجه شده و پس از بروزرسانی Penguin ابزار Bing Disavow Links را راه اندازی کرده اند. لینک متصل کردن لینک از گوگل بسیار پیش بینی شده است، و امروز مت کاتز اعلام کرد راه اندازی ابزار لینک گوگل وب مستر Disavow.

ابزار Google Disavow Links چیست

اجازه دهید این را به صورت ساده توضیح دهم: اگر شما درک مفهوم جستجوگر منفی را درک می کنید، می دانید که SEO منفی، سمت تاریک جستجوگرها است، به خصوص از آنجاییکه گوگل مشخص کرده است که آنها سایت هایی را که در هر نوع اسپم لینک شده اند، مجازات خواهند کرد.

هر کسی می تواند به یک سایت مانند Fiverr بروید و از خدمات مرتبط سازی لینک های بزرگ برای تولید ۱۰،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ لینک در یک دوره زمانی دو روزه استفاده کند و بنابراین می تواند بر روی رتبه بندی موتورهای سایت تاثیر بگذارد. سایت شما ممکن است به دلیل چنین اسپمهای لینک شده نتواند تحت تاثیر قرار بگیرد، اما حمله بهینه شده توسط یک جستجوگر میتواند رتبه بندی سایت را کاملا کاهش دهد.

ابزار Disavow Links چیست

ابزار Disavow Links چیست

چگونه لینک های اسپم را حذف کنیم

در گذشته هیچ راهی مستقیم و آسان برای کنترل چنین اسپم لینک وجود نداشت از ارسال ایمیل به وب مستر و درخواست از او برای حذف لینک ها. با این حال، هنگامی که چنین لینک هایی برای ایجاد هرزنامه ایجاد می شوند، در اغلب موارد شما نمی توانید به مدیر وب دسترسی داشته باشید یا درخواست شما حتی در نظر گرفته نخواهد شد.

ابزار Google Disavow Links یک تلاش برای گوگل است تا قدرت را برای مدیران وب برای گزارش دادن و ارسال چنین لینک هایی به گوگل، و اگر آنها توسط SEO منفی یا به روز رسانی هر پنگوئن ضربه، این کمک خواهد کرد که آنها را به سرعت از آن خارج شوید.

از لحاظ فنی، به طور پیشفرض، سایتهای اسپم را به طور پیشفرض قرار می دهند، بنابراین در بیشتر موارد چنین پیوندهای به عملکرد سایت شما آسیب نمی رسانند. با این حال، بسیاری از سایت ها توسط لینک های هرزنامه تحت تاثیر قرار گرفته اند، و با افزایش هر گونه اطلاعات تازه و به روز رسانی پنگوئن، تعداد آنها افزایش می یابد.

این همان صفحه رسمی گوگل برای Disavow Links است:

“اگر کارهایی را انجام دادید که می توانید لینک های اسپم یا کم کیفیت را از وب حذف کنید و نمیتوانید پیوندهای بیشتری را به پیشرفت برسانید، می توانید لینک های باقی مانده را کنار بگذارید. به عبارت دیگر شما می توانید از گوگل بخواهید که هنگام ارزیابی سایت خود به پیوندهای خاصی توجه نکنند. “

به طور خلاصه، گوگل لینک هایی را از هر دامنه ای که شما با استفاده از ابزار Disavow Links گوگل گزارش کرده اید، ارزش نمی دهد.

نحوه استفاده از ابزار Disavow Links

اول، این ویژگی برای همه برای استفاده نیست. اگر سایت شما توسط لینک های اسپم تحت تاثیر قرار گرفته و مسئله فراتر از کنترل شماست، می توانید از این ویژگی برای خلاص شدن از لینک های هرزنامه استفاده کنید. به ویژه برای وب سایتهایی که تحت تأثیر به روز رسانی Penguin هستند، باید از ویژگی Google Disavow Links استفاده کنید.

سخت ترین بخش این فرآیند، ایجاد لیستی از لینک هایی است که می خواهید آنها را رد کنید. شما می توانید از ابزار Google Webmaster برای دانلود یک لیست از لینک های اشاره شده به سایت خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید از هر ابزار جستجوگر ۳-طرفه backlink استفاده کنید و مورد علاقه من SEMRUSH & Ahrefs است که نه تنها پیوندهای قدیمی را نظارت می کند بلکه همچنین اجازه می دهد لیست کلیه پیوندهای جدید و لینک های مرده را مشاهده کنید.

ابزار Disavow Links چیست

ابزار Disavow Links چیست

 Google Disavow

یک فایل متنی ایجاد کنید و یک پیوند / خط را بنویسید که میخواهید آن را رد کنید. اگر می خواهید یک دامنه کامل را نادیده بگیرید که لینک های هرزنامه ای را به سایت شما ارسال می کند، می توانید به سادگی از دامنه: example.com در آن فایل متنی استفاده کنید تا لینک های موجود در کل دامنه را نادیده بگیرید.

هنگامی که لیست شما آماده است، به صفحه لینکهای Google Disavow بروید، دامنه خود را از فهرست کشویی انتخاب کنید و روی لینک Disavow کلیک کنید.

 Disavow Links

در صفحه بعد، دوباره روی لینک Disavow کلیک کنید و یک پاپ آپ باز خواهد شد. از اینجا شما باید فایل متنی را که در مرحله قبلی ایجاد کرده اید مرور و آپلود کنید.

بر روی آپلود و ارسال کلیک کنید، و این است. شما با موفقیت تمام لینک های هرزنامه را به گوگل گزارش کردید! پس از آپلود فایل، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد.

جتما دقت کنید، در صورت ضرورت این کار را انجام دهید زیرا بروز خطایی به سایت شما آسیب جدی می زند.

 

IT-news