آموزش نصب وردپرس در cpanel

آموزش نصب وردپرس در cpanel

آموزش نصب وردپرس در cpanel : بعضی از برنامه ها روی محیط ویندوز نصب میشوند و برخی دیگر روی هاست مجازی. وردپرس ازجمله برنامه هایی است که باید بر روی هاست مجازی نصب شود.

وردپرس توسط زبان برنامه نویسی  PHPنوشته شده است که PHP دارای ویژگی open source است پس در نتیجه وردپرس نیز open source خواهد بود.

برای نصب وردپرس در ابتدا باید هاست مجازی XAMPP یا WAMP را روی سیستم نصب کنیم و سپس اقدام به نصب وردپرس بر روی هاست مجازی نماییم.

آموزش نصب وردپرس

پس از آنکهXAMPP  نصب شد آن را اجرا کنید. در ابتدا وارد بخش control panel آن شوید.  سپس در این بخش روی دکمه start  کیلیک کرده و تیک مربوط به Apache و MySQL  را فعال کنید. حال باید در این مرحله بتوانیم یک پایگاه داده برای نصب و راه اندازی وردپرس ایجاد نماییم. در بالای صفحه تعدادی تب وجود دارد، چون ما میخواهیم دیتابیس بسازیم پس روی تب Databases  کیلیک میکنیم.در مرحله بعد در پنجره جدید قسمت Create database یک نام دلخواه وارد کنید و بعد دکمه Create را بزنید.

آموزش نصب وردپرس در cpanel

آموزش نصب وردپرس در cpanel

با این کار شما یک پایگاه داده جدید ایجاد کردید. نام پایگاه داده به صورت دلخواه است فقط توجه کنید که نام آن را در خاطر داشته باشید یا در محلی آن را یادداشت کنید، چون از  این نام در مراحل بعدی استفاده میشود.سپس آخرین نسخه از وردپرس را دانلود کنید  و در  داخل پوشه htdocs ، یک new folder با نام دلخواه ایجاد کنید.نام پوشه جدید به عنوان آدرس سایتان استفاده میشود. سپس محتوای استراج شده را به این پوشه جدید انتقال دهید.

در مرحله بعدی فایلی به نام wp-config-sample.php  را  توسط نوت پد باز کنید . حالا اسمی که برای پوشه وردپرس انتخاب نموده اید  همان آدرس سایتان است و باید آن را در مرورگر وارد کنید. اگر مراحل را درست رفته باشید باید وارد محیط نصب وردپرس شوید. در این صفحه یک اسم برای سایتتان، نام کار بری و گذرواژه  انتخاب کنید.بعد از اینکه همه فیلدها رو پر کردید روی دکمه راه اندازی کیلیک کنید تا محراحل نصب به طور کامل به اتمام رسد.

 

IT-news