آموزش ساخت شماره مجازی

آموزش ساخت شماره مجازی

آموزش ساخت شماره مجازی : بسیاری از مردم از شماره تلفن مجازی خود می پرسند. خوب، همه می دانند که شماره تلفن است. بنابراین سوال واقعی این است: “چه چیزی مجازی در مورد شماره تلفن مجازی است؟”

اول، در اینجا یک درس تاریخی به مراتب ساده تر از گذشته است: از لحاظ تاریخی، شماره تلفن به مکان های فیزیکی گره خورده بود. شرکت تلفن، یک شماره تلفن را برای کار بر روی یک خط فیزیکی تکمیل می کند که می تواند در مکان واقعی که تعداد آن به گره خورده است، کاهش یابد. تماس با آن شماره تنها می تواند به آن مکان فیزیکی تحویل داده شود و کسب و کار مجبور به دریافت تماس با استفاده از سیستم های گران قیمت PBX است که SMARTS مسیریابی، برنامه های پست صوتی، IVR و غیره را نگه می دارد.

با شماره تلفن مجازی، محدودیت فیزیکی حذف می شود، به شرکت اجازه می دهد تا از یک شماره تلفن به صورت انعطاف پذیری بیشتری استفاده کند و هیچ گونه وابستگی به حضور فیزیکی خطوط تلفن یا سیستم های تلفن ندارد. تماس های تلفنی به یک شماره مجازی با یک عامل از راه دور یا پروکسی کار می کنند که بر اساس قوانین تعریف شده توسط کاربر بر روی تماس ها پیش می رود.

این اجازه می دهد تا یک کسب و کار .

آموزش ساخت شماره مجازی

آموزش ساخت شماره مجازی

ساخت شماره مجازی

آموزش ساخت شماره مجازی : یکپارچه چندین مکان را متصل کنید
از بین بردن تجهیزات مخابراتی محل سکونت، فضای telco، خطوط تلفن و غیره
خدمات تلفن را در حین وقوع دفاتر فیزیکی نگهداری کنید.
در اینجا یک مثال از نحوه استفاده از یک شماره تلفن مجازی از OnSIP است: شرکت X یک دفتر مرکزی نیویورک و یک دفتر فروش لس آنجلس دارد. این شرکت دارای شماره تلفن های محلی و یک شماره رایگان، تمام شماره های مجازی تلفن است. هنگامی که مشتری شماره تلفن رایگان را فراخوانی می کند، به جای پاسخ دادن توسط یک سیستم تلفن در دفتر لس آنجلس یا نیویورک، IVR به تماس تلفنی سرویس OnSIP Virtual PBX پاسخ می دهد. هنگامی که از IVR درخواست می شود، تماس گیرنده گزینه ۲ را برای فروش انتخاب می کند. از آنجا که همکاران فروش در هر دو اداره وجود دارد، تلفن ها به طور همزمان در هر دو دفتر به طور همزمان در لس آنجلس پاسخ داده می شوند.

تماس از یک مشتری کلیدی است که باید با مدیر عامل شرکت که از خانه ساحل خود در کیپ کید کار می کند صحبت کند. معاون فروش این تماس را به مدیرعامل انتقال می دهد که به اینترنت وصل شده به OnSIP وصل شده است. هنگامی که فراخوانی تکمیل شد، مدیرعامل از شماره گیری ۴ رقمی برای برقراری تماس تلفنی رایگان با نماینده فروش در لس آنجلس استفاده می کند تا به او برای انجام یک کار خوب برای کمک به نزدیک شدن به فروش عمده تبریک بگوید.

کل تیم از طریق OnSIP، که از طرف کاربران عمل می کند، بدون توجه به جایی که آنها در حال حاضر و یا جایی که حرکت می کنند، متصل است. کاربران به انعطاف پذیری برای برقراری و دریافت تماس و استفاده از سرویس به عنوان اگر آنها در دفتر در همه زمان ها است. OnSIP دارای شماره تلفن های موجود در سراسر کشور است و برای فعال سازی سریع در دسترس هستند.

IT-news